„ Vėtrungių Galerijoje“ galite susipažinti su istorinio ir kultūrinio Kuršių marių regiono paveldo dalimi - vėtrungėmis. Galerijoje eksponuojama pagal istorinę medžiagą atkurtų vėtrungių kolekcija. Čia rengiamos senųjų ir šiuolaikinių autorių dailės darbų parodos. Galerijoje eksponuojami ir parduodami Baltijos gintaro papuošalai. Ekspozicijoje gausu unikalios juvelyrikos, gintaro inkliuzų bei originalių gintaro suvenyrų. Siūlome didelį turistinės pažintinės literatūros, lietuviškos tekstilės bei autorinių keramikos dirbinių pasirinkimą.

XIX a. pabaigoje, sugriežtinus žvejybos kontrolę Kuršių mariose, buvo įvesta speciali Kuršių marių burvalčių ženklinimo sistema. Žvejybos inspektoriaus nustatytus ir patvirtintus ženklus žvejai privalėjo iškelti savo valties stiebo viršūnėje. Iš vėtrungėje esančio specialaus ženklo galima buvo nustatyti, kuriam Kuršių marių pakrantės kaimui priklauso valtis. Vėliau patys žvejai ėmė puošti savo vėtrunges savotiškais medžio raižiniais. Šie simboliai atspindėdavo žvejų kasdienybę, pasaulėžiūrą, šeimos buitį ir net socialinį statusą. Šiandien vėtrungės - tai palaipsniui išsivystęs savitas, tik Kuršių marių žvejų gyvenvietėms būdingas, etnokultūros palikimas peraugęs į savitą liaudies meno formą.

Apžiūrėti bei įsigyti Kuršių marių vėtrunges galite „Vėtrungių Galerijoje“ ir suvenyrų parduotuvėje prie Raganų kalno Juodkrantėje. Klaipėdoje vėtrunges rasite „Autentic“ salone, Žvejų g. 12. Taip pat priimame užsakymus internetinėje parduotuvėje www.ambertale.com

Mūsų gaminamos vėtrungės gali puošti ne tik jūsų namų interjerą, bet ir aplinką, nes jos pagamintos iš medžio masyvo bei padengtos vandeniui atspariais dažais. Jų dydis nuo 35 cm iki 150 cm. Vėtrungės parduodamos išardytos į keletą dalių ir supakuotos į nedidelę kartono pakuotę, todėl jas paprasta transportuoti.